PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30558}

Siostro, moja siostro

Sister My Sister
7,3 309
ocen
7,3 10 1 309
Siostro, moja siostro
powrót do forum filmu Siostro, moja siostro

Zbrodnia popełniona przez siostry Papin stała się inspiracją dla wielu twórców. Myślę, że warto wymienić inne filmy związane ze sprawą, filmy nią zainspirowane lub w jakiś sposób podobne.

1. Les Abysses, 1963, reż. Nikos Papatakis, dramat, kryminał, thriller, Francja. Film czarno-biały. Posiadam go w wersji francuskojęzycznej. Niestety nie znalazłem ani polskich, ani angielskich napisów.
2. Les Blessures assassines, 2000, reż. Jean-Pierre Denis, biograficzny, dramat, kryminał, Francja. Film z angielskimi napisami. Oglądałem i polecam.
3. The Maids, 1974, reż. Christopher Miles, dramat, Wielka Brytania. Film w konwencji teatralnej, luźno inspirowany prawdziwymi wydarzeniami. Angielska wersja językowa, bez napisów polskich lub angielskich.
4. La Cérémonie (Ceremonia), 1995, reż. Claude Chabrol, dramat, Francja, Niemcy. Film na podstawie powieści Ruth Rendell: A Judgement In Stone. Fikcyjna historia dwóch przyjaciółek wykazująca pewne podobieństwa do historii sióstr Papin. Film po francusku, napisy angielskie. Oglądałem i polecam.
5. The Housekeeper (A Judgement In Stone/Kamienny wyrok), 1986, reż. Ousama Rawi, thriller, Kanada, Wielka Brytania. Jeszcze jeden film oparty na powieści Ruth Rendell. Niestety nie udało mi się go zdobyć. Wydaje się być skrajnie trudno dostępny.
6. Aprimi il Cuore, 2002, reż. Giada Colagrande, dramat, Włochy. Wątki wspólne to kontakty seksualne między siostrami oraz.... więcej spoilerów nie będzie. :) Film po włosku, dostępne napisy angielskie. Oglądałem. Czy wart polecenia? Pół na pół, można obejrzeć, ale nieco mnie zmęczył i znudził.

Coś jeszcze pasuje do zestawu?

karoltgpl

Może nie do końca film, ale skoro jest nagranie, to też może się przyda:
http://www.youtube.com/watch?v=jaIS9d5J1wY
Adaptacja sztuki, na której oparty był film nr 3, czyli raczej luźno trzymający się pierwotnej historii.

użytkownik usunięty
karoltgpl

A który najlepszy i skąd to upodobanie do sióstr Papin?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones