PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=773378}

Moja kuzynka Rachela

My Cousin Rachel
5,9 5 685
ocen
5,9 10 1 5685
6,2 4
oceny krytyków
Moja kuzynka Rachela
powrót do forum filmu Moja kuzynka Rachela

Filip jest dokładnie taki, jak go sobie wyobrażałam, czytając książkę. Nie dałoby się chyba znaleźć bardziej pasującego aktora. Natomiast Rachela to porażka. W książce jest drobna, delikatna, tajemnicza, dlatego właśnie Filip tak szybko zmienił o niej zdanie. W filmie jego zauroczenie bierze się z nikąd.

Czy go truła? Oczywiście ze względu na otwarty filnał - nie da się stwierdzić na pewno, skoro sama autorka nie wiedziała tego :) Dla mnie ona jest niewinna. Ponadto, myślę, że nawet nie okłamała nikogo. Ani razu nie dała do zrozumienia Filipowi, że ten może na coś liczyć. Sam sobie wkrecił w głowę jej wzajemność. Myślę, ze Rachela naprawdę kochała Ambrożego, a w Filipie widziała tylko jego kopię i przyjaciela. A prawdziwym szaleńcem tej historii nie jest ona, a właśnie Filip...

Jeśli chodzi o zakończenie - tak, to on jest winny w jej wypadku. A ostatniej sceny, nawiązującej do małżeństwa jego oraz Louisy nie było w książce. On nigdy jej nie chciał w ten sposób.

Cała historia moim zdaniem jest o obsesji. Najpierw na punkcie zemsty, później pseudo miłosci. Idealnie to potwierdza ulubiony cytat z książki: "Ja nie jestem podróżnikiem. Cały mój świat - to ty..."

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones