film

Kryjówka Białego Węża

The Lair of the White Worm
1988
1h 33m
5,7 1 082
oceny
5,7 10 1 1082
Szkocki archeolog Angus Flint (Peter Capaldi) odkrywa czaszkę dziwnego kształtu. Niedługo potem na przyjęciu w wiosce poznaje lorda Jamesa D'Amptona (Hugh Grant), który... Zobacz pełny opis

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Kryjówka Białego Węża zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Szkocki archeolog Angus Flint (Peter Capaldi) odkrywa czaszkę dziwnego kształtu. Niedługo potem na przyjęciu w wiosce poznaje lorda Jamesa D'Amptona (Hugh Grant), który niedawno odziedziczył okoliczną posiadłość. Angus dowiaduje się od niego o antycznym potworze - pół wężu, pół smoku - którego przodek D'Amptona rzekomo kiedyś zabił.Szkocki archeolog Angus Flint (Peter Capaldi) odkrywa czaszkę dziwnego kształtu. Niedługo potem na przyjęciu w wiosce poznaje lorda Jamesa D'Amptona (Hugh Grant), który niedawno odziedziczył okoliczną posiadłość. Angus dowiaduje się od niego o antycznym potworze - pół wężu, pół smoku - którego przodek D'Amptona rzekomo kiedyś zabił. Wkrótce z miasteczka zaczynają znikać ludzie. Angus i James podejrzewają, że ich sąsiadka, lady Sylvia Marsh (Amanda Donohoe), może mieć coś wspólnego ze zniknięciami oraz tajemnym kultem, który przetrwał w miasteczku od czasów rzymskich.

boxoffice
$1 189 315 w USA
budżet
$2 500 000
na podstawie
Bram Stoker (powieść)
dystrybucja
3:4
studio
White Lair
tytuł oryg.
The Lair of the White Worm
inne tytuły
Tilda Swinton odrzuciła propozycję zagrania Sylvii Marsh.
Zdjęcia do filmu kręcono w Hemel Hempstead i Stevenage (hrabstwo Hertfordshire) oraz w Peak Discrit National Park (hrabstwo Derbyshire) w Anglii (Wielka Brytania).
Na początku filmu można usłyszeć głos reżysera filmu, Kena Russella, przechadzającego się po farmie i wołającego "Hello, Mary".
O filmach Kena Russella trudno pisać, zachowując obojętny ton. Im dalej się brnie w jego kino, tym większe szaleństwo stylistyczne i wizualne. Jest to zarazem unikalny przykład twórcy, który świadomie nadużywając poetyki kiczu, nie traci ani przez chwilę dobrego smaku i wyrafinowania, zachowuje - że ujmę to w ten sposób - typowo angielski szyk i... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Do tego jeszcze Hugh Grant i Catherine Oxenberg ,naprawde sie ubawilem ,calkiem przyjemny niezobowiazujacy seans

Ken Russell to osławiony twórca takich klasyków jak TOMMY, ODMIENNE STANY ŚWIADOMOŚCI i GOTYK.
Dzięki tym trzem filmom Russell ma pewne miejsce w historii kina.
Jego filmy zawsze (nawet te najpopularniejsze) wyróżniały się nietypowym realizacyjnym pazurem oraz skłonnością do eksperymentów.

KRYJÓWKA BIAŁEGO WĘŻA to...

więcej

Dziwactwo.

ocenił(a) film na 4

Niestrawne połączenie: cesarstwo rzymskie, nachalna symbolika chrześcijańska, mitologia
wyspiarska i deszczowy klimat, przyprawiony odrobiną golizny. W tle kicz.

Momentami dobrze zbudowane napięcie i kilka smaczków ale generalnie im dalej w las tym
więcej papierzaków.

Dziwaczny i ryje po bani. Jakieś zdziwaczałe twin peaks

W roli glownej Hugh Grant:) Niestety tym razem nie wyszlo mu. Film jest plytki i prosty, cala historia nie ma w sobie nic czym moglby zachwycic, czy zapasc w pamiec. Osobiscie nie polecam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones